Статуя Матері Божої

Вулиці та площі - Львів, Площа Міцкевича

 

 

  • Tweet
  • Поділитися

Статуя Матері Божої
Статуя Матінки Божої є дуже особливим витвором для усіх львів’ян. З-під прекрасної статує б’є маленький фонтан, навколо якого завжди здіймається штучна огорожа з квітів, яку кожного дня формують самі громадяни міста. У подружніх пар, які одружуються у Львові, існує традиція покладання квітів Матінці Божій на добру долю, тому тут круглорічно можна побачити найрізноманітніші букети. Також ця статуя є місцем особливого культу: досить часто в теплу пору року біля неї проводяться богослужіння або спільні молитви, які виголошують представники різних конфесій.
Історія встановлення статуї Матінки Божої є надзвичайно цікавою. У 1861 році графиня Северина Бадені привезла з Мюнхена прекрасну білу мармурову фігурку Діви Марії (робота скульптора І. Гауптмана), вирішивши розмістити її над джерелом, яке витікало власне посеред площі. Саму площу з того часу стали називати «Марійською» або «Мар'яцькою».
Варто наголосити, що першопочатково статуя Матері Божої розміщувалась на тому місці, де зараз стоїть пам’ятник А. Міцкевичу, однак коли польська громада на початку ХІХ ст. вирішила звести монумент на честь свого славетного поета, Матінку Божу довелось «змістити». Тому в 1904 році статую Діви Марії перемістили на те місце, на якому вона знаходиться у наші дні. З цього часу в народі поширився досить неоднозначний вислів про те, що Матінка Божа мусить «просунутись, бо Міцкевич іде».
Звичайно ж, що в часи комуністичної влади, у 1950 році, фігурку Діви Марії було усунуто. Її копія повернулась на своє місце тільки у 1997 році, а оригінал мармурової статуї Матері Божої зберігається у церкві Святого Андрія.


Вулиці та площі, Статуя Матері Божої

Львів, Площа Міцкевича
Рекомендуємо переглянути
Показати більше