Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького

Вулиці та площі - Львів, вул. Болгарська 4

 

 

  • Tweet
  • Поділитися

Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького у Львові – це місце відпочинку та гарного проведення часу багатьох львів’ян та гостей міста, адже розташування паркової зони зосереджено поблизу його центральної частини. Завдяки оригінальному плануванню та озелененню парк культури вважається пам'яткою садово-паркового мистецтва, водночас займаючи значну площу – понад 26 гектарів.

Існують відомості, що ще з ХІХ століття частина теперішнього парку культури була відведена під паркову зону й носила назву Пелчинський парк. А сучасний парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького було спроектовано та закладено у 50-х роках ХХ ст. за ініціативою архітекторів Г. Швецького-Вінецького та С. Соколова.

Так, головний вхід у парк культури розташований з боку вулиці Вітовського та виконаний у формі колонади, а перед ним споруджено фонтани сферичної форми, які особливо радують відвідувачів у теплу пору року. Вгору від входу підіймається центральна алея парку, обабіч якої розташовані клумби, лавочки, пішохідні доріжки, а посередині – погруддя гетьмана Богдана Хмельницького, ім’я якого і було присвоєно паркові. Окрім того, у парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького у Львові знаходиться стадіон «Юність» (на 5 000 глядачів), культурно-розважальний центр «Романтик», центральна естрада, а також численні атракціони – улюблене місце для відпочинку малечі. У літній час парк культури стає незамінним місцем проведення багатьох концертів, міських свят та масових урочистостей.

Вулиці та площі, Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького

Львів, вул. Болгарська 4
Рекомендуємо переглянути
Показати більше