Пам’ятник Степанові Бандері

Вулиці та площі - Львів, площа Кропивницького

 

 

  • Tweet
  • Поділитися
Пам’ятник українському націоналістові й відомому політичному та громадському діячеві Степанові Бандері розміщений на площі Кропивницького у Львові. Цей монумент є основним символом національного руху сьогодення. Коли було прийняте остаточне рішення про спорудження пам’ятника Степану Бандері, було оголошено конкурс, у якому перемогли скульптор М. Поскіра і архітектор М. Федик. Власне вони здійснювали керівництво проектом спорудження пам’ятника, який передбачав створення монументу фігури Степана Бандери, а також Стелли української державності, яка розміщується за його спиною. Чотири колони цієї арки повинні символізувати окремі часові відрізки в Українській історії. Це, зокрема, епоха княжого періоду, козацького, епоха УНР (Українська Народна Республіка) та ЗУНР (Західно-Українська Народна Республіка), а остання мала бути символом сьогоденної вільної України.

Встановлення споруди і втілення проекту у життя зайняло досить багато часу, зокрема, через досить спірні моменти у історії українського народу, однак 13 жовтня 2007 року, напередодні свята Покрови, відбулось офіційне відкриття пам’ятника Степану Бандері.

Сьогодні пам’ятник знаходиться під постійним протекторатом міських правоохоронців. Перед пам’ятником часто проводять мітинги і зустрічі національних партій, виступи їхніх лідерів, а також відбуваються різні акції, скеровані на підтримку національної ідеї українського народу.

Вулиці та площі, Пам’ятник Степанові Бандері

Львів, площа Кропивницького
Рекомендуємо переглянути
Показати більше