Памятник правоохоронцям, які загинули під час виконання службових обовязків (Святий Юрій Змієборець на коні)

Вулиці та площі - площа Генерала Григоренка

 

 

  • Tweet
  • Поділитися

Пам'ятник правоохоронцям, які загинули під час виконання службових обов'язків (Святий Юрій Змієборець на коні)
У місті Львові на площі генерала Петра Григоренка споруджено пам’ятник, присвячений правоохоронцям, які пожертвували своїм життям, захищаючи справедливість та спокій своїх співвітчизників. Символічно цей пам’ятник втілений у образі Святого Юрія-Змієборця – саме під такою назвою він більше знаний серед львів’ян. Не випадково пам'ятник правоохоронцям, які загинули під час виконання службових обов'язків, метафорично уособлює образ Святого Юрія-Змієборця, адже ще здавна цей святий здійснював покровительство усім воїнам.
Пам’ятник правоохоронцям України розміщений у символічному місці, поруч з управлінням міліції у Львівській області. Цікавим є той факт, що до приходу на Львівщину радянської влади площа, на якій споруджено пам’ятник, носила ім’я польського правника і громадського діяча Францішека Смольки. Також на місці, де зараз знаходиться монумент загиблим правоохоронцям, до 1946 стояв пам’ятник Францішеку Смольці, створений скульптором Т. Блотницьким та архітектором Т. Новаковським.
Пам’ятник загиблим під час виконання свої обов’язків по захисту правопорядку міліціонерам був встановлений 22 вересня 1999 року, в центрі площі генерала Петра Григоренка. Монумент правоохоронцям, які загинули під час виконання службових обов'язків створили архітектор О. Ярема, брати-скульптори А. та В. Сухорські, а також конструктори З. Бліхарський та Б.Ониськів. Монумент, на якому відтворений у бронзі святий Юрій Змієборець на коні, чудово вписався в навколишній архітектурний ансамбль. Цей пам’ятник гармонійно виглядає на фоні історичної будівлі, в якій розміщене обласне управління міліції.


Вулиці та площі, Памятник правоохоронцям, які загинули під час виконання службових обовязків (Святий Юрій Змієборець на коні)

площа Генерала Григоренка
Рекомендуємо переглянути
Показати більше