Палац Бандінеллі (музей пошти)

Вулиці та площі - Львів, площа Ринок, 2

 

 

  • Tweet
  • Поділитися

Палаці Бандінеллі розмістився на кутовому східному боці площі Ринок у Львові. Ця будівля, зведена ще у XVI столітті – яскравий взірець ренесансної архітектури.

З історичних записів та хронік відомо, що італійський купець Роберто Бандінеллі, після купівлі будинку, остаточно оселився у Львові й відкрив у цій кам’яниці перше поштове відділення за європейським зразком. Згодом, польським королем Сигізмундом ІІІ, Бандінеллі були надані привілеї на утримання королівської пошти. Водночас сам Роберто Бандінеллі отримав титул постмагістра. Так, у жителів Львова з’явилась можливість відправлення та одержання листів з усієї Європи. І хоч ця справа зазнала банкрутства, оскільки послуги італійського купця були надзвичайно дорогими, палац Бандінеллі у Львові вважається найстарішою поштою у Східній Європі й займає чільне місце у розвитку поштової справи на галицьких землях.

Згодом, у 1737-1739-х роках будівлю палацу Бандінеллі капітально перебудували, а також звели укріплюючі контрфорси. Наступна перебудова палацу датується 1750-м роком і пов’язана з іменем відомого архітектора Мартина Урбаніка. З того часу збереглася унікальна білокам’яна різьба на вікнах палацу, а також дерев’яні перекриття та готичні склепіння всередині будівлі. Велику цінність складають фігурки дельфінів на фасаді палацу Бандінеллі, які вважаються символом вдалих справ у торгівлі. Однак уже в ХІХ столітті у приміщенні палацу Бандінеллі розмістилася книгарня Карла Вільда.

Так, у радянський період непрофесійні спроби реставрації палацу Бандінеллі завдали будівлі непоправної шкоди. Остання двадцятишестирічна реставрація палацу Бандінеллі була завершена у 2005 році, а через три роки, у грудні 2008 року, в його приміщеннях урочисто відкрили експозицію музею пошти. До її складу входять близько сотні предметів, які висвітлюють історію Галицької поштової справи з XVI до ХІХ століття. Експозиція музею пошти займає три зали, і складається з багатьох дійсно рідкісних предметів, зокрема, дорожні скрині, одяг, зброя, поштові сумки та перші листівки.


Вулиці та площі, Палац Бандінеллі (музей пошти)

Львів, площа Ринок, 2
Рекомендуємо переглянути
Показати більше