Львівський театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (Оперний театр)

Вулиці та площі - Львів, проспект Свободи, 28

 

 

  • Tweet
  • Поділитися
Мабуть, кожен, хто відвідує Львів, мусить обов’язково побувати у оперному театрі ім. Соломії Крушельницької. Саме зображення цього театру потрапило на двадцятигривневу купюру.

Оперний театр є гордістю міста, що захоплює пишністю і дивує історією. За особливостями архітектурного стилю оперний театр відносять до неоренесансу та необароко, однак також тут можна віднайти і особливості стилю модерн та сецесії.

Проект оперного театру виконав директор Львівської Промислової школи проф. Зигмунд Горголевський, який в 1895 році виграв конкурс, оголошений Львівським Магістратом. Власне саму будівлю почали зводити у 1897 році, а урочисте відкриття театру відбулося 4 жовтня 1900 р. Саме тоді відбувся показ прем’єри – лірико-драматичної опери "Янек" В.Желенського.

Сам театр є пам’яткою не тільки архітектури, а також скульптури і малярства. Зокрема, найвідоміші скульптурні композиції на фасаді театру – «Радощі та страждання життя» (А.Попель), «Комедія і драма», «Музика» і статуя «Слава» (П.Войтович) та ін.

На особливу увагу заслуговує пишність та витонченість інтер’єру театру, де кожна картина, фреска чи елемент декору зачаровують неперевершеністю та досконалістю. Зала глядачів оперного театру має форму ліри та розрахована на 1200 осіб, налічуючи 44 ложі.

Свого часу на сцені оперного театру у Львові співали відомі українські виконавці – О.Мишуга, М.Менцинський, С.Крушельницька, барельєфи яких встановлено у дзеркальній залі театру.

У кінці 70-х років ХХ ст. театр був закритий на реконструкцію, а відкрив двері для глядачів у 1984 році. У 1999 у одному з приміщень оперного театру відбулася Шоста Зустріч Президентів країн Центральної Європи.

Оперний театр у Львові – це велична споруда, ансамбль архітектурних стилів і багатства, і сьогодні також приваблює організаторів балів чи конференцій, зокрема тих, які проводяться у бальній і дзеркальній залах. Неодмінно варто відвідати хоча б одну зі славетних вистав трупи цього театру.


Місця поруч: Пам'ятник Тарасові Шевченку, Площа ринок, Костел Єзуїтів (храм апостолів Петра і Павла)

Вулиці та площі, Львівський театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (Оперний театр)

Львів, проспект Свободи, 28
Рекомендуємо переглянути
Показати більше