Віртуальний тур храмами Львова

Віртуальні тури - Львів

 

 

  • Tweet
  • Поділитися

Гостям міста Львова особливо цікавою буде екскурсія, яка репрезентує яскраві взірці сакральної архітектури древнього міста. Окрасою Львова постає знаменитий костел Єзуїтів (храм апостолів Петра і Павла) – перша архітектурна пам’ятка стилю бароко у місті Лева. Костел Єзуїтів зводили за взірцем римської церкви Іль Джезу, тип споруди якої набув широкого розповсюдження у всіх європейських країнах.

Неперевершеним архітектурним шедевром міста Львова вважається Домініканський собор (храм Пресвятої Євхаристії), перебудований у стилі бароко за проектом відомого архітектора Яна де Вітте. У свою чергу, неможливо не згадати про чудову церкву Святого Андрія (костел Бернардинів), яка поєднала у собі архітектурні риси і стриманого ренесансного стилю, і нетиповості маньєризму, і пишності та химерності бароко.

Вражаючою архітектурною бароковою перлиною Львова є собор Святого Юра який вважається одним з найкрасивіших в Україні та входить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Над його оформленням працювали такі видатні майстри як Бернард Меретин, Себастьян Фесінгер, Іван-Георгій Пінзель та ін.

Непересічною пам’яткою архітектури міста Львова, яка репрезентує поєднання рис давньовірменського та давньоруського зодчества, є Вірменський собор (собор Успіня Пресвятої Богородиці). З ХVIІ століття зберігся чудовий храм святого Михаїла (костел кармелітів босих) з вишуканим бароковим інтер’єром. Церква Покрови Богородиці а у минулому – костел Святого Миколая ордену тринітаріїв теж має свою давню історію, яка сягає ХVIІІ століття. На особливу увагу заслуговує вівтар Шольц-Вольфовича (1595 рік), який зберігається у цьому храмі.Преображенська церква (церква Преображення Господа Нашого Ісуса Христа), яка зведена у ХІХ столітті, є чудовою архітектурною окрасою центральної частини львівського Середмістя.

Яскравим взірцем неготичної архітектури міста Львова є церква святих Ольги і Єлизавети (костел Святої Єлизавети). Фасад цього величного храму прикрашає знаменита скульптурна композиція «Розп’яття» відомого скульптора Петра Війтовича.

Віртуальні тури, Віртуальний тур храмами Львова

Львів
Рекомендуємо переглянути
Показати більше