Віртуальний тур середньовічним Львовом

Віртуальні тури - Львів

 

 

  • Tweet
  • Поділитися
Відчути дух давнини та доторкнутися до середньовічної історії Львова можна, ознайомившись з найбільш древніми пам’ятками стародавнього міста. Передусім варто згадати про засновника міста Львова – короля Данила Галицького, який назвав поселення на честь свого сина – Лева. Пам’ятник Данилу Галицькому знаходиться на площі Соборній і уособлює великого князя на коні та у військових обладунках.

Зачаровує своє красою та архітектурною довершеністю комплекс Бернардинського собору (храм Святого Андрія) і монастиря, без яких неможливо уявити образ давнього Львова. Костел католицького ордену Бернардинів був освячений 13 грудня 1611 року на свято Андрія, звідси й отримав свою історичну назву. Цікаве планування та архітектурне втілення має монастир Бернардинів, який впродовж багатьох століть виконував функцію оборонної структури міста Львова.

Символічним входом у середньовічну частину міста Львова є Глинянська вежа (В’їзна брама) з аркоподібними воротами – це одна з найдавніших фортифікаційно-оборонних споруд міста Львова. Глинянська вежа, яка першопочатково входила у оборонний комплекс Бернардинського монастиря, є гармонійною складовою міського муру.

Яскравим взірцем оборонної архітектури Львова постає Міський арсенал, який впродовж багатьох століть був фортечною твердинею, яка допомагала захищати місто Лева від нападників. Стіни першого поверху львівського міського арсеналу разом з восьмикутною баштою вважаються найбільш давніми елементами забудови, оскільки датуються XIV століттям. На даний час у приміщенні Міського арсеналу знаходиться музей «Арсенал», у якому представлені багаті колекції зброї, військових обладунків, орденів.

На підступах до стародавнього міста Львова знаходилася Порохова вежа – ця фортифікаційна споруда за межами міських оборонних мурів довгий час слугувала осередком військової звитяги, адже використовувалася для фронтального і флангового обстрілу противника.

Яскравим прикладом середньовічної сакральної архітектури середньовічного Львова є Вірменська церква (Вірменський кафедральний собор Успіня Пресвятої Богородиці), найстаріші забудови якої сягають XIV століття. Цей храм, у якому збереглося багато артефактів давнини, багато років був осередком вірменської общини у Львові.

На особливу увагу заслуговує костел Марії Сніжної – одна з найдавніших святинь міста Львова, час зведення якої сягає Середніх віків, а зокрема ХІІІ століття.

Неможливо не згадати про одну з найдавніших середньовічних пам’яток княжих часів – Високий Замок. Фортеця, яку заклав на Замковій (Княжій) горі Лев Данилович, син короля Данила Галицького, на жаль, сьогодні в руїнах, проте у давнину Високий Замок давав відсіч численним атакам загарбників.

Віртуальні тури, Віртуальний тур середньовічним Львовом

Львів
Рекомендуємо переглянути
Показати більше