3D тур Знайомство зі Львовом

Віртуальні тури - Львів

 

 

  • Tweet
  • Поділитися

Знайомство з будь-яким містом зазвичай розпочинають з вокзалу. Так, Двірцева площа  – площа перед залізничним вокзалом у Львові разом з будівлею залізничного вокзалу справляють приємне враження на подорожуючих. Цікавим елементом площі Двірцевої є копія пальми Мерцалова, адже ця скульптура отримала у 1900 році Гран-прі Міжнародної промислової виставки у Парижі.

Вражає своєю величчю та неоготичними шпилеподібними куполами Церква святих Ольги і Єлизавети (костел Святої Єлизавети ). Святиню звели на початку ХХ століття за наказом цісаря Австро-Угорщини Франца Йосифа, назвавши храм на честь його дружини – Єлизавети. Архітектурну довершеність святині доповнюють скульптурні композиції відомого майстра П. Войтовича.

Зачаровує та дивує своєю красою яскрава перлина барокової архітектури – собор Святого Юра у Львові, який відносять до Світової спадщини ЮНЕСКО. Неперевершеним художнім оформленням цієї сакральної споруди займалися такі відомі майстри як Б. Меретин, С. Фесінгер та «український Мікеланджело» – І.-Г. Пінзель. Цікаво, що саме митрополичі палати собору Святого Юра  стали помешканням для Папи Римського Івана Павла ІІ, який відвідав Львів у 2001 році.

Окрасою та гордістю міста Львова, звісно, є знаменитий оперний театр імені Соломії Крушельницької. Ця велична й монументальна споруда дивовижно та гармонійно поєднала у собі архітектурні риси неоренесансу та необароко, а також модерну та сецесії. Вражає багате скульптурне оздоблення оперного театру   Витонченість та пишність інтер’єру оперного театру теж не залишить нікого байдужим, адже всередині він прикрашений чудовою ліпниною, високохудожніми фресками та картинами, багатою позолотою.

Пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку у Львові знаходиться на проспекті Свободи – сучасному центрі міста. Постать Великого Кобзаря доповнює «Хвиля Національного Відродження» зі скульптурою Матінки Божої, які символізують довгий шлях України до незалежності та свободи.

Затишною та камерною є площа Івана Підкови у Львові, яка довгий час називалася площа Святого Духа – від назви шпиталю, що знаходився на цьому місці з XIV століття. Про його стародавні залишки нагадують цегляні плити, якими подекуди викладена поверхня тротуару площі Івана Підкови.

Чарує своєю архітектурною довершеністю костел Єзуїтів (храм апостолів Петра і Павла ), який вважається першою бароковою пам’яткою у місті Львові. До спорудження цієї святині мав відношення відомий архітектор Джакомо Бріано, який для спорудження костелу використав форми знаменитої римської церкви Іль Джезу.

Історичним серцем давнього Львова вважається площа Ринок   яка впродовж багатьох століть була центром культурного, економічного та політичного життя. У центрі площі Ринок знаходиться міська ратуша, зведена у стилі класицизм, на кутах якої знаходяться чотири фонтани з зображеннями міфічних героїв – Нептуна, Адоніса, Діани та Амфітрини. Навколо площі Ринок споруджено 44 кам’яниці у чудовому ренесансному та вишуканому бароковому архітектурних стилях.


Віртуальні тури, 3D тур Знайомство зі Львовом

Львів
Рекомендуємо переглянути
Показати більше