Національний університет "Львівська політехніка" (головний корпус)

Навчальні заклади - Львів, вул. Степана Бандери 12

 

 

  • Tweet
  • Поділитися

Національний університет "Львівська політехніка" – це один з найстаріших вищих технічних закладів на теренах Східної Європи та перша академічна технічна школа в Україні. Технічна академія, попередниця Львівської політехніки, відкрила свої двері для студентів 4 листопада 1844 року. Її першим директором вважається Ф. Шіндлер.

Однак нові вимоги до політехнічної освіти у Європі поставили питання про побудову нового приміщення, яке б відповідало всім тогочасним вимогам. За сприянням цісаря Австро-Угорської імперії Франца Йосифа І, який виділив значні кошти для фінансування будівництва вищого технічного закладу у Львові, було прийнято рішення зведення сучасного освітнього комплексу. Так, проектом та будівництвом нового приміщення для Львівської політехніки займався відомий у Львові архітектор Юліан Захаревич. Саме він став ректором Технічної академії у 1877 році.

Перед тим, як розпочати будівництво головного корпусу Львівської політехніки, Юліан Захаревич здійснив поїздки до Відня та Мюнхена, щоб ознайомитися з архітектурними особливостями вищих навчальних політехнічних закладів європейських міст. Відтак, у 1872 році архітектор приступає до втілення своїх задумів побудови триповерхового головного корпусу та хімічної лабораторії Технічної академії. Власне, будівництво головного корпусу тривало досить небагато як для такої монументальної споруди – три роки (1874 – 1877 рр.).

Знаменною подією для Львівської політехніки стали її відвідини у 1880 році цісаря Франца Йосифа І. Цього ж року цісар замовив відомому художникові Яну Матейку одинадцять картин, які б репрезентували науково-технічний прогрес людства. Сьогодні ці знамениті розписи прикрашають актову залу головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка».

Варто наголосити, що головний корпус НУ «Львівська політехніка» побудовано у ренесансному архітектурному стилі. Характерною особливістю головного корпусу є коринфський портик з колонами на фасаді будівлі, зокрема її другого та третього поверхів. Вхід на першому поверсі Львівської політехніки прикрашають оригінальні арки. Урочистого та оригінального вигляду будівлі головного корпусу надають аркоподібні вікна на першому та частково другому поверхах. Скульптурне оздоблення головного корпусу Львівської політехніки належить Л. Марконі та Е. Шределю.


Навчальні заклади, Національний університет "Львівська політехніка" (головний корпус)

Львів, вул. Степана Бандери 12
Рекомендуємо переглянути
Показати більше