Собор Святого Юра

Церкви - Львів, площа Святого Юра 5

 

 

  • Tweet
  • Поділитися
Архікатедральний собор Святого Юра здіймається над історичною частиною Львова на Святоюрській горі. Цей неперевершений бароковий собор входить у Всесвітню спадщину ЮНЕСКО. До слова, крім самого собору Святого Юра до комплексу входять дзвіниця, у якій знаходиться найстаріший в Україні дзвін (відлитий 1341 року), митрополичі палати, будинки капітули, сад та ін.

До речі, біля підніжжя собору Святого Юра вбудовано капличку Святого Василія, адже існують перекази, що ще у ХІІІ ст. на цьому місці поселився чернець Василик, який жив і молився на цій горі. Надзвичайно суперечливими є відомості про зведення першого храму на Святоюрській горі, проте поява нового барокового собору не викликає дискусій - святиню зводили впродовж 1744-1764 рр. під егідою відомих архітекторів – Бернарда Меретина та Себастьяна Фесінгера. Надзвичайну цінність собору складають скульптури «українського Мікеланджело» – Івана-Георгія Пінзеля.

Знаменною подією для собору Святого Юра є те, що на час свого перебування у Львові у 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ вибрав власне цей монастирський комплекс своїм помешканням.

Собор Святого Юра є особливою греко-католицькою святинею, яка користується великою шаною серед мешканців Львова та гостей міста. Храм відвідує значна кількість екскурсоводів, які обов’язково приводять сюди кожну групу туристів, що приїжджає у Львів на екскурсію. Собор Святого Юра також є дуже популярним серед закоханих пар, неймовірна кількість яких вибирає саме цей храм для скріплення себе подружніми вузами.

Церкви, Собор Святого Юра

Львів, площа Святого Юра 5
Рекомендуємо переглянути
Показати більше