Преображенська церква (Церква Преображення Господа Нашого Ісуса Христа)

Церкви - Львів, вул. Краківська, 21

 

 

  • Tweet
  • Поділитися

Преображенська церква (Церква Преображення Господа Нашого Ісуса Христа) у Львові знаходиться у самому центрі міста (так зване Середмістя) на вулиці Краківській, 21. Існують відомості, що колись на цьому місці був зведений костел Найсвятішої Трійці отців Тринітаріїв, який був зруйнований артилерійським обстрілом та пожежею у 1848 році.

Відтак, у 1850 році архітектор А. Фрех запропонував проект майбутнього храму, який, однак, не вдалося втілити. Натомість у 1874 році Сильвестр Гавришкевич розробив інший проект святині, який втілювали впродовж двадцяти років (1878 – 1898). Для вірян Преображенська церква відкрила двері у 1906 році, коли й була освяченою. Слід звернути увагу, що у 1923 році у цій святині вперше на західноукраїнських землях відбулася Божественна Літургія літературною українською мовою.

Загалом Преображенська церква у Львові зведена у архітектурному стилі неокласицизму з елементами бароко. Також варто звернути увагу на внутрішній декор Преображенської церкви, адже над оздобленням святині працювала плеяда талановитих митців, зокрема, Л. Марконі (скульптурно-пластичне оформлення, зокрема фігури апостолів у віконних проміжках), Т. Попель (іконостас), Т. Копистинський та К. Устиянович (малярські композиції) та ін.

У наш час Преображенська церква належить до Української греко-католицької церкви, до речі, вона була першою святинею у Львові, яка повернулася до УГКЦ у 1989 році.

Церкви, Преображенська церква (Церква Преображення Господа Нашого Ісуса Христа)

Львів, вул. Краківська, 21
Рекомендуємо переглянути
Показати більше